Şehir Konserleri Niğde

Şehir Konserleri Niğde

Şehir Konserleri Niğde

TRT Sanatçıları, “Şehir Konserleri” kapsamında Niğde’ye geliyor.

 

TRT, milli kültürün sürdürülmesi ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla kuruluşunun 60. yılı kapsamında, Niğde’de “TRT Sanatçıları Şehir Konseri” düzenleyecek.

 

TRT’nin Niğde Belediyesi ile birlikte organize edeceği konser, 13 Haziran Perşembe günü saat 21.15’te Niğde Belediyesi Kültür Merkezi yanında ki otopark alanında gerçekleştirilecek.

 

Şef Mustafa Acar yönetimindeki konserde Türk Halk Müziği sanatçıları Mustafa Kemal Şimşek, Zeynep Cihan, Özgür Eren ve Sebahattin Gülümser ile Türk Sanat Müziği sanatçıları Esra İçöz, Belgin Gök, Bahadır Özüşen ve Elif Güreşçi sahne alacak.

 

TRT Müzik, TRT Türkü ve TRT Nağme’den canlı yayınlanacak olan halka açık konser, ücretsiz olacak.

NİĞDE ile İLGİLİ SÖZLER

TRT’nin, kuruluşunun 60. yıldönümü kapsamında farklı şehirlerde konser programları düzenlediğini belirten Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “TRT ses ve saz sanatçılarının sahne aldığı konserlerin düzenleneceği şehirler arasında Niğde’mizin de yer alması dolayısıyla TRT yönetimine ve konserlerin düzenlenmesinde emeği geçenlere, Niğdeli hemşerilerim adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Özdemir, Niğde Belediyesi olarak, yaz döneminde de kültürel ve sanatsal etkinliklere kesintisiz bir şekilde devam edeceklerini de sözlerine ekledi.(k)

AW225731

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Reklam